Rakytníkový džem – vitamínová nálož

28.09.2020

Nevyléčí vás z atopického ekzému, ale je bohatou zbraní proti všem toxinů, které se nám v těle mohou hromadit.

Rakytník je bohatý na vitamín C a v nejen v podzimních plískanicích nám pomůže v boji s chřipkou, angínou nebo kdejakou virózou (jo možná se s ním dá bojovat i proti Covidu :-) - vtípek)

Takhle krásná barevná rostlina dokáže pořádně zahýbat i našimi střevy, má stimulační účinky na tvorbu trávicích enzymů, zlepšuje tak formu trávicího traktu a zároveň trávení. To samozřejmě úzce souvisí s už zmiňovaným bojem s toxiny, protože jakmile s nimi začnou vitamíny C, A a organické kyseliny bojovat, tak nemají šanci a musí trávicím traktem přímo cestou pryč. A boj s ekzémem? Jednoduchý.. toxiny neotravují a nezpůsobují atopické reakce.

Z rakytníku poslední roky seženete mraky výrobků, včetně krému na boty/ruce. My si rakytník pěstujeme na zahradě, stálo to spoustu práce a trpělivosti, ale tenhle rok máme sklizeň kolem 5 kilo. Ale upřímně :-) sklizeň a zpracování plodů je ještě o větší trpělivosti (Zn. Rozpíchané ruce, vypíchnuté oko, trn v noze).

Ale o tom jsem psát nechtěla :-)

Jak si udělat takovou domácí vitamínovou nálož:

1 kg rakytníkových bobulek

200 g třtinového cukru (dávám méně cukru, protože ovoce je vždycky sladké už tak :-) )

1 ks Gelafix super

Rozmixujete, povaříte s gelafixem a dvěma lžícemi cukru, poté přidáte zbytek cukru a vaříte 5 min.

A mějte připravené skleničky na marmošku.

Z jedné várky cca 4 skleničky normální velikosti (250 g).


Tip: Keř je stejně potřeba trochu zastřihnout, tak ostřihejte plné trsy i s listy (listy jsou výborné na čaj), pak dejte do mrazáku min. na 24 hodin a poté sklepejte z větviček.

© 2020 Život atopika. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky